Baza postaci MugenArchive

  • Polecamy stronę mugenarchive. Jest to największy zbiór postaci do mugena ze wszystkich anime. Baza cały czas aktualizowana. Pobierz swoich ulubionych bohaterów i dziel się opiniami na naszym forum. Bądź częścią społeczności
    Baza postaci

Ogłoszenie

Witaj na pradawnym forum , które w czasach starożytnych tętniło życiem. Dzisiaj inna epoka, fora internetowe nie mają już takiej popularności, ale mimo to zajrzyj do nas , napisz posta lub na chacie od czasu do czasu. Zagraj w mugena z postaciami ze swojego ulubionego anime. Niech pojawi się nuta nostalgii. Stary Leśniczy wciąż tutaj mieszka :)

Arturia-Pendragon-95017-thumb Edward-Elric-Fix-AI-30783-thumb Gintoki-39783-thumb Goku-MUI-92988-thumb Goku-SSB-22899-thumb Gon-17939-thumb Ichigo-Final-39597-thumb Inuyasha-Diogo-76243-thumb Ippo-42350-thumb jotaro-spr-4-E30-thumb Kenshin-33694-thumb n-Lkn-thumb Natsu-73764-thumb Saitama-78668-thumb Seiya-43859-thumb SM-Luffy-TS-45684-thumb Tanjiro-31403-thumb Toriko-by-Trafalgar-Lawzz-19895-thumb


  • Index
  •  » Różności
  •  » Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

#46 2009-06-04 22:42:36

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Jak uwazasz. Napewno masz racje, ze lepiej jest pisac tak, zeby kazdy mogl cie zrozumiec, ale czy jest to krotsze, latwiejsze i wygodniejsze? Nie sadze. Przecinek moze zmieniac zdanie, owszem, ale to nie jest tak ze pomijam interpunkcje calkowicie, tylko po prostu z czasem nie wstawie przecinka tu i tam. To jest zasadnicza roznica.

@plllizzz

nie koniecznie. Moja siostra ktora ma 22 lata ma czasu od cholery bo mozna powiedziec ze jest w domu przez prawie 24h, a mimo to ok 22h spedza na uczeniu sie do egzaminu z mikroekonomii, wiec to co powiedziales troche mija sie z prawda.

Ostatnio edytowany przez V4S1R (2009-06-04 22:43:23)

Offline

#47 2009-06-04 22:49:33

plllizzz

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

Zarejestrowany: 2007-12-01
Posty: 1851

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

skoro się uczy, to już zużyła ten czas?

więc w którym miejscu się mijam... w pisaniu przenośni?

Offline

#48 2009-06-04 23:05:50

 Taboretto

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

gg ukradli ;(
Skąd: Đîńńč
Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 1542

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Yohohoho! Widzę że dyskusja się rozkręca więc się wtrące (jak to zwykle robię ;P)

vasir napisał:

Naprawde zwisa mi wasze zdanie

No dobra masz gdzieś zdanie innych.Zpbaczymy póżniej gdy,dajmy na to spotkasz swoją pierwszą milość (nie mylić z wiadomym serialem xD) to ciekaw jestem czy też będziesz mial gdzieś to co ona (bądź on cholera wie jaką ty masz orientacje bynajmniej nie zamierzalem cię obrazić) o tobie myślą,gdy będziesz próbowal się tej osobie przypodobać to też będzie ci "zwisać" jej zdanie? Nie sądze...

Alex napisał:

vasir napisał:

Czy naprawde az taka trudnosc wam sprawia domyslenie sie z kontekstu co oznacza jakies slowo?

No właśnie o to biega, że powinieneś pisać tak, żebyśmy się nie musieli niczego domyślać. Czemu niby mam się "domyślać" co napisałeś? Ty nie musisz się "domyślać", kiedy czytasz np. moje posty.

Dokladnie to samo chcialem napisać ale mnie wyprzedzilaś ;p

Minato napisał:

A te wszystkie moje "byki" to po prostu głównie literówki ^^
no może znajdą się gdzieś jakieś orty i inty, ale to tylko dla tego, że nie sprawdzam moich wypowiedzi gruntownie XD

Nikt nie jest doskonaly w ortografji (tak nawet ja!) Każdemu zdarzają się pomylki.Najczęściej przez zwykle roztrzepanie bądź zmęczenie.Inną sprawą jest gdy ktoś popelnia 10 blędów w jednym zdaniu, a w mojej klasie są tacy!

vasir napisał:

moze nie powiedziales tego wprost ale patrac na twoje wczesniejsze wypowiedzi wlasnie to miales na mysli.

Czegoś tu nie kumam... Zacytowaleś slowa alex w których widać bylo że pisze dziewczyna a ty dalej zwracasz się do niej jak do faceta xD

Osobiście też nie jestem interpunckyjnym orlem a wręcz przeciwnie co już niektórzy zauważyli,ale staram się poprawić.(o widzicie? przecinek! xD)Glównie dlatego że mam dosyć widzenia 32 blędów interpunkcyjnych na pracach klasowych z polskiego ;/

Offline

#49 2009-06-05 14:19:38

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

narutowinner napisał:

No dobra masz gdzieś zdanie innych.Zpbaczymy póżniej gdy,dajmy na to spotkasz swoją pierwszą milość (nie mylić z wiadomym serialem xD) to ciekaw jestem czy też będziesz mial gdzieś to co ona (bądź on cholera wie jaką ty masz orientacje bynajmniej nie zamierzalem cię obrazić) o tobie myślą,gdy będziesz próbowal się tej osobie przypodobać to też będzie ci "zwisać" jej zdanie? Nie sądze...

Przepraszam bardzo i co przez to chciales mi powiedziec? Ze jak nie bede pisac przecinkow w rozmowach na gg to zadna dziewczyna sie ze mna nie umowi? xD No tak faktycznie idac ulica kazda dziewczyna mysli : "ciekawe czy dobrze zna interpunkcje"... N/C. Zacznijmy jeszcze od tego ze wy, nie bedziecie moja dziewczyna wiec nie wiem nawet po jakiego chusta to pisales. Na waszej opini o mnie mi nie zalezy, ale na opini osoby bliskiej, jak najbardziej tak. To chyba oczywiste.

narutowinner napisał:

Nikt nie jest doskonaly w ortografji (tak nawet ja!) Każdemu zdarzają się pomylki.Najczęściej przez zwykle roztrzepanie bądź zmęczenie.Inną sprawą jest gdy ktoś popelnia 10 blędów w jednym zdaniu, a w mojej klasie są tacy!

Masz racje... Kazdemu.

narutowinner napisał:

Czegoś tu nie kumam... Zacytowaleś slowa alex w których widać bylo że pisze dziewczyna a ty dalej zwracasz się do niej jak do faceta xD

Dobrze moj blad tylko jak dla mnie imie Alex jest imieniem meskiem. Osobiscie mialem w podstawowce kolege, ktory mial na imie Alex i bynajmniej nie byla to dziewczyna.

plllizzz napisał:

skoro się uczy, to już zużyła ten czas?

I co uwazasz ze czas jaki ona poswiecila na nauke byl czasem, ktory normalnie by spozytkowala w taki sposob? No chyba nie. Zaloze sie ze gdyby miala tyle czasu i nie musiala sie uczyc to napewno ten czas wykorzystalaby inaczej. A tak, jak ją widze o 5 rano przy ksiazkach z tigerem w rece to czasem sie zastanawiam nad tym czy to bedzie kiedys i moja przyszlosc...

Ostatnio edytowany przez V4S1R (2009-06-05 15:24:18)

Offline

#50 2009-06-05 22:29:53

 Spejder

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

status laggy@aqq.eu
10144622
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-02-23
Posty: 1934

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Vcośtam napisał:

Przepraszam bardzo i co przez to chciales mi powiedziec? Ze jak nie bede pisac przecinkow w rozmowach na gg to zadna dziewczyna sie ze mna nie umowi? xD No tak faktycznie idac ulica kazda dziewczyna mysli : "ciekawe czy dobrze zna interpunkcje"... N/C. Zacznijmy jeszcze od tego ze wy, nie bedziecie moja dziewczyna wiec nie wiem nawet po jakiego chusta to pisales. Na waszej opini o mnie mi nie zalezy, ale na opini osoby bliskiej, jak najbardziej tak. To chyba oczywiste.

Taaa.... interpunkcja jest postrzegana u dziewczyn jako znak nie bycia prostakiem. I tu nie wyjdziesz na sztywniaka, lecz na człowieka który pisze ciekawie i z "klasą". Bo jeżeli będziesz pisał jak teraz al'a PoKeMoN. To ktoś pomyśli że masz go w dupie lub masz do tej osoby brak szacunku i piszesz szybko aby się tylko od ciebie "odstosunkowała" na daną chwilę, yo.


Vcośtam napisał:

I co uwazasz ze czas jaki ona poswiecila na nauke byl czasem, ktory normalnie by spozytkowala w taki sposob? No chyba nie. Zaloze sie ze gdyby miala tyle czasu i nie musiala sie uczyc to napewno ten czas wykorzystalaby inaczej. A tak, jak ją widze o 5 rano przy ksiazkach z tigerem w rece to czasem sie zastanawiam nad tym czy to bedzie kiedys i moja przyszlosc...

Na serio naucz się pisać. Nie stać cię na polskie znaki ? Bo mi się czerwono na Mozilli robi, yo.

Offline

#51 2009-06-05 23:18:22

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Spejdi napisał:

Taaa.... interpunkcja jest postrzegana u dziewczyn jako znak nie bycia prostakiem. I tu nie wyjdziesz na sztywniaka, lecz na człowieka który pisze ciekawie i z "klasą". Bo jeżeli będziesz pisał jak teraz al'a PoKeMoN. To ktoś pomyśli że masz go w dupie lub masz do tej osoby brak szacunku i piszesz szybko aby się tylko od ciebie "odstosunkowała" na daną chwilę, yo.

ja chyba mowie do kubeczka po danonku... Jak boga kocham powtarzam sie juz chyba 3 raz. Skoro nie czytasz moich wypowiedzi do konca (zakladam ze ci sie nie chce), to po co w ogole je komentujesz? Sadzisz ze gdyby jakas laska szla ulica i mnie zobaczyla zastanawiala by sie czy umiem wstawiac przecinki i polskie znaki? Pomysl troche. Gdybym zas gadal z laska na czacie i pisal do niej dluzsza wypowiedz, uzywajac polskich znakow i przecinkow to najprawdopodobniej w trakcie pisania powiedzialaby ze ja olalem i nic nie odpowiedzialem... Cos takiego jest bardziej prawdopodobne niz to co Ty napisales, bo ja to uwazam tylko za zbedne wypociny. Yo.

Spejdi napisał:

Na serio naucz się pisać. Nie stać cię na polskie znaki ? Bo mi się czerwono na Mozilli robi, yo.

mowilem ci juz tymczasowo na laptopie odczuwam wielki dyskomfort, poniewaz niestety nie moge uzywac wszystkich polskich znakow, m.in "ci" i "u zamkniete". Powod to fakt, iz komputer zostal kupiony w USA, i nawet oprogramowanie mam w języku angielskim ;) A to ze ci sie robi czerwono malo mnie interesuje. Mnie na codzien tez robi sie czerwono, ale nie trabie o tym wszystkim na forum. Yo.

Offline

#52 2009-06-11 00:07:11

plllizzz

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

Zarejestrowany: 2007-12-01
Posty: 1851

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Wyjątkowo (na prośbę Alex) zmieniam zdanie.

Chociaż naprawdę nie wiem o czym tu można dyskutować.

Offline

#53 2009-06-11 12:26:15

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

to samo chcialem napisac, ale topic closed Jesli az tak wyjatkowo wam to przeszkadza, az tak was to razi to wyjatkowo dla was zaczne uzywac pl znakow i przecinkow, bez "ci" i "u zamkniete".

wow, aż się wzruszyłem

ale posty takie jak ten też nic nie wnoszą, więc oszczędź ich

plllizzz

Ostatnio edytowany przez V4S1R (2009-06-11 12:27:09)

Offline

#54 2010-01-04 21:43:43

Zaraza

https://i.ibb.co/z8W22qp/bazowy.png                      BazowyLVL

Zarejestrowany: 2009-12-08
Posty: 19
Punktów :   

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Mam kolegę, który gardzi zasadami ortografii. Przejawia się to tym, że, między innymi, nie potrafi właściwie napisać słowa "może". Za każdym razem gdy się pomyli wypominam mu to, naśmiewając się z jego błędów. Np. nasza ostatnia rozmowa na gg:
On - Jak nauczyciele zechcą, to będzie (w domyśle kartkówka), morze.
Ja - Nawet oni nie mogą sprowadzić do Wrocławia (nasze miasto, w dolnośląskim - z dala od wody, jakby ktoś nie wiedział ) morza.
On w takich sytuacjach zawstydzony się poprawia, ale sądzę, że dobrze robię. Błąd, nie błąd, tępić trzeba.


http://img710.imageshack.us/img710/3050/nejizaraza.gif

Offline

#55 2010-01-24 19:20:06

Sasuke993

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

7317012
Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 1001
Punktów :   16 

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Ortografia to powinna być jedna z najważniejszych rzeczy na jakie zwracamy uwagę.Jesteśmy polakami, mamy trudny język i powinniśmy sobie z nim radzić!Chrząszcz brzmi w trzcinie pod gżegżółką jak to mawiam w takich sprawach

Offline

  • Index
  •  » Różności
  •  » Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotel wellness ciechocinek