Baza postaci MugenArchive

  • Polecamy stronę mugenarchive. Jest to największy zbiór postaci do mugena ze wszystkich anime. Baza cały czas aktualizowana. Pobierz swoich ulubionych bohaterów i dziel się opiniami na naszym forum. Bądź częścią społeczności
    Baza postaci
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witaj na pradawnym forum , które w czasach starożytnych tętniło życiem. Dzisiaj inna epoka, fora internetowe nie mają już takiej popularności, ale mimo to zajrzyj do nas , napisz posta lub na chacie od czasu do czasu. Zagraj w mugena z postaciami ze swojego ulubionego anime. Niech pojawi się nuta nostalgii. Stary Leśniczy wciąż tutaj mieszka :)

Arturia-Pendragon-95017-thumb Edward-Elric-Fix-AI-30783-thumb Gintoki-39783-thumb Goku-MUI-92988-thumb Goku-SSB-22899-thumb Gon-17939-thumb Ichigo-Final-39597-thumb Inuyasha-Diogo-76243-thumb Ippo-42350-thumb jotaro-spr-4-E30-thumb Kenshin-33694-thumb n-Lkn-thumb Natsu-73764-thumb Saitama-78668-thumb Seiya-43859-thumb SM-Luffy-TS-45684-thumb Tanjiro-31403-thumb Toriko-by-Trafalgar-Lawzz-19895-thumb


  • Index
  •  » Anime
  •  » Elfen Lied czyli Świat Diclonisuów

#1 2009-07-07 10:14:38

Hakke

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

3063237
Skąd: z pokoju :P
Zarejestrowany: 2008-04-15
Posty: 618
WWW

Elfen Lied czyli Świat Diclonisuów

Elfen Lied (jap. Erufen Rīto) to tytuł mangi autorstwa Lynn Okamoto oraz serialu anime bazującego na niej. Fabuła serii skupia się na historii tajemniczych istot zwanych "Diclonius", które zagrażają ludzkości.

Historia rozpoczyna się od pokazania nam młodej dziewczyny o imieniu Lucy, uciekającej w dziwnych okolicznościach z umieszczonego na wyspie u wybrzeży Kamakury laboratorium naukowego. Dziewczyna wydostaje się stamtąd, zabijając przy tym dużą liczbę strażników przy użyciu swych nadprzyrodzonych mocy. Trafiona kulą z karabinu przeciwczołgowego w dziwny hełm, który ma na głowie, wpada z klifu do wody, dzięki czemu wydostaje się z wyspy. Lucy jest "Dicloniusem" - istotą podobną do człowieka, posiadającą jednak dwa małe rogi na swej głowie, przypominające nieco kocie uszy. "Dicloniusy" swe telekinetyczne moce zawdzięczają "vectorom" - wyrastającym im z pleców niewidzialnym ramionom, stanowiącym potężną broń.

Dzień po ucieczce Lucy, chłopak o imieniu Kouta przybywa do Kamakury, by spotkać się ze swą kuzynką, Yuką. Chce on studiować w lokalnym uniwersytecie, dostaje więc zakwaterowanie w postaci starego zajazdu należącej do rodziny Yuki pod warunkiem spełniania w nim obowiązków dozorcy. Gdy chłopak w końcu spotyka kuzynkę, udaje się wraz z nią na plażę, którą to ostatnim razem odwiedzał, gdy był jeszcze dzieckiem. Dwójka bohaterów nieoczekiwanie znajduje nad brzegiem morza nagą, krwawiącą dziewczynę. Jest nią Lucy, która w wyniku urazu głowy spowodowanego postrzeleniem wykształciła w sobie podwójną osobowość. W przeciwieństwie do okrutnej i wręcz sadystycznej Lucy jej druga osobowość jest niezwykle łagodna, nieszkodliwa i na początku nie będąca w stanie wymówić niczego innego poza "Nyū". Nie wiedząc co z nią zrobić, Kouta i Yuka biorą dziewczynę do opustoszałego hotelu, w którym odtąd ma mieszkać chłopak i opiekują się nią, nadając jej imię "Nyū". Yuka szybko decyduje, iż najlepiej będzie, jeśli zamieszka w zajeździe razem z kuzynem i Nyū.

Kouta, Nyū i Yuka zaczynają przyzwyczajać się do mieszkania w zajeździe, a główna bohaterka zaczyna pogłębiać stłumione w Koucie bolesne wspomnienia z jego przeszłości. Tymczasem laboratorium, gdzie Lucy była przetrzymywana, zaczyna wysyłać zarówno ludzi, jak i Dicloniusy, których celem jest schwytanie dziewczyny.

Główne postacie
Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

    * Lucy (jap.  , Rūshī?) jest nastoletnim Dicloniusem w wieku około 18 lat. Posiada cztery wektory, których długość jest ograniczona do dwóch metrów lecz stale rośnie(w mandze ich ilość nie jest sprecyzowana). W zasięgu tej odległości jest więc zwrotna i zabójcza, jest też w stanie użyć jakiegokolwiek obiektu jako pocisku by zabić wroga oddalonego od niej. Potrafi też uniknąć strzałów z większości standardowych broni. Dziewczyna z powodu traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa nienawidzi ludzi i zabija ich niejednokrotnie z zimną krwią. Jedyną osobą, której z pewnych powodów nie byłaby w stanie uśmiercić, jest Kouta.

    * Nyu (jap. , Nyū?) to druga osobowość Lucy, powstała w wyniku zranienia jej głowy przez postrzelenie z wielkokalibrowego karabinu wyborowego. Zachowuje się niczym kilkuletnie dziecko i wykazuje niezmierną ciekawość świata. Jest ona zupełnym przeciwieństwem Lucy. Łagodna i niezdolna do sadystycznych czynów. Nyū powraca do pierwotnej postaci Diclonius, gdy zostaje gwałtownie zaatakowana, bądź uderzona w głowę.
          o Seiyū: Sanae Kobayashi

    * Kouta (jap. , Kōta?) ma około dziewiętnastu lat. Przybywa do Kamakury, mieszka w zamkniętym, rodzinnym hotelu i studiuje na lokalnym uniwersytecie. Jest on niezwykle miły i opiekuńczy wobec otaczających go dziewcząt. Ma poczucie obowiązku pomagania im w kłopotach. Będąc dzieckiem był świadkiem traumatycznych wydarzeń, które jednak zatarł w swej pamięci pod wpływem szoku. Zakochany także w Lucy.
          o Seiyū: Chihiro Suzuki

    * Yuka (jap. , Yuka?) to dziewiętnastoletnia kuzynka Kouty. Jest w nim zakochana odkąd byli dziećmi, a jego zainteresowanie osobą Nyū wywołuje w niej mimowolną zazdrość, czasem aż do granic racjonalności. Z powodu pojawiania się coraz to nowych dziewcząt (Mayu, Nany) Yuka ma napady wściekłości kierowane do Kouty.
          o Seiyū: Mamiko Noto

    * Mayu (jap. , Mayu?) - czternastoletnia dziewczyna, która z powodu molestowania przez przybranego ojca i braku miłości ze strony matki, ucieka. W końcu dochodzi do plaży gdzie znajduje małego psa, którego nazywa Wanta. Staje się on jej przyjacielem. Żyła w okolicznych dokach, jednak Kouta wraz z Yuką adoptowali ją. Od tego czasy Mayu żyła z nimi oraz z Nyū w Zajeździe pod Klonem.
          o Seiyū: Emiko Hagiwara

    * Nana (jap. , Nana?) to Diclonius z numerem 7. Wcześniej była do końca posłuszna swojemu przybranemu ojcu. Chciała zaprowadzić (na jego prośbę) Lucy z powrotem do laboratorium, jednak wskutek tego dziewczyna oderwała jej ręce i nogi. Z tego powodu Nana miała zostać uśpiona, ponieważ była tylko niebezpiecznym bytem. Jednak jej przybrany ojciec dał jej wcześniej protezy kończyn, których mogła używać za pomocą wektorów. Później uciekła, nie mając zielonego pojęcia o świecie (ponieważ całe życie spędziła w laboratorium). Mayu, Kouta, Yuka i Nyū chcieli ją przygarnąć. Później poznała w dziewczynie - Nyu. Jednak była ona tak spokojna, że nie zdołała jej zabić. Zostali przyjaciółmi
          o Seiyū: Yuki Matsuoka

Poboczne postacie [edytuj]

    * Mariko Kurama (jap. , Kurama Mariko?) - Diclonius z numerem 35. Najsilniejsza z nich wszystkich. Znienawidzona i krzywdzona przez ludzi stała się bezwzględną maszyną do zabijania, dopóki nie zobaczyła swojego biologicznego ojca, a przybranego taty Nany. Chciał ją zastrzelić, aby przestała krzywdzić innych, jednak ona kochała go całym sercem i chciała być mu posłuszna. Spróbował naprawić swoje błędy i mimo że zdawał sobie sprawę z tego, że w ciele córki znajdują się ładunki wybuchowe wziął ją na ręce. Wybuch spowodowany przez detonator czasowy zabił oboje - ojca i córkę (wersja anime). W wersji mangi profesorowi udaje się wyjść cało z wybuchu.
          o Seiyū:Tomoko Kawakami

    * Kurama (jap. , Kurama?) - profesor w laboratorium, ojciec biologiczny Mariko i przybrany ojciec Nany. Po nieudanej próbie samobójstwa zostaje ocalony przez Bandō, wraz z którym mieszka w szopie na plaży. Pod wpływem szoku spowodowanego śmiercią córki popada w skrajne szaleństwo, z którego wyciąga go później Nana.
          o Seiyū: Osamu Hosoi

    * Numer 3 - Diclonius z numerem 3. Zaraziła profesora Kuramę genem Diclonius, dotykając go swoimi wektorami, przez co nie mógł mieć normalnych dzieci.

    * Kanae (jap. , Kanae?) - młodsza siostra Kouty, mająca około 8-10 lat. Bardzo opiekuńcza w stosunku do brata i zazdrosna o inne dziewczynki. Jej ulubionym zajęciem było zbieranie muszelek. Została zabita przez Lucy, poprzez rozcięcie jej na pół.
          o Seiyū: Maria Yamamoto

    * Bandō (jap. , Bandō?) - człowiek wyszkololny do zabijania. Jeden z członków "Specjalnej Grupy Szturmowej" (Ang. Special Assault Team, SAT). Po pierwszym spotkaniu z Lucy zostaje oślepiony i traci prawe ramie, które zostaje zastąpione mechaniczną protezą. Tak jak ona, jest osobą apatyczną.
          o Seiyū: Jouji Nakata


Tak tak - Kopiuj wklej z Wikipedii ;] Ale jakoś musiałem zapchać topic - teraz moje zdanie:
UWAGA ! MOGĄ POJAWIĆ SIĘ GDZIENIEGDZIE SPOILERY !

Anime Bardzo świetne ;] mangi jak narazie nie umiem znaleźć ale słyszałem że bardzo się różnią.W wersji Anime w ostatniej eksplozji Mariko i jej Ojciec Giną oboje , w mandze Profesor uchodzi z życiem.
Jest to dość krwawa i mocna Anime , nie będę wam mówił że od 18 lat , bo sam mam 16 i Anime zrozumiałem dopiero po 3 obejrzeniu ;] Anime jest trudną do zrozumienia , bardzo głęboka ... i ... czasem na niektórych momentach płakać się chcę ... jak np:. Nyu (Lucy) była w sierocińcu znalazła pieska :] a te jej chłopaki z owego domu dziecka wazonem zatłukły psa , było to... naprawdę smutne ... melodia i nastrój robiły swoje , zalałem się łzami ;]

Według mnie to anime mogło być kontynuowane ... kończy się na tym że Mariko i Profesor giną , Nyu(Lucy) najprawdopodobniej też , chociaż i tu pojawia się zagadka ! W ostatnich 10 secundach ostatniego 13 odcinka , ktoś z jednym rogiem , ( Dinclousy mają dwa) zjawia się w progu drzwi domu Kuoty i ... na tym koniec Anime... warto również przypomnieć że w ostatniej bitwie Lucy traci jeden z Rogów... najprawdopodobniej i ole pamiętam Mariko się go pozbyła ;]

Anime obejrzałem jakiś ... rok temu więc wiele mogłem zapomnieć... nie raz biorę się za oglądanie jej ale nigdy nie znajduje dość czasu ;] Jak skończę oglądać po raz drugi to zaktualizuję temat ;]


"Tylko nienawiść wymaga powodów"

Offline

#2 2009-07-11 13:54:01

Ahmi

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

iBoom
Zarejestrowany: 2007-08-07
Posty: 395
Punktów :   

Re: Elfen Lied czyli Świat Diclonisuów

Genialne anime, jedno z moich ulubionych. Ma swój klimat. Największym minusem jest długość - tylko tyle?


PS: Manga jest na onemanga.com, nie wiem czy cała (raczej tak), bo jeszcze nie czytałem.


http://img90.imageshack.us/img90/6787/sygnaturaz.png

Offline

#3 2009-08-04 14:03:20

PjotreQ

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

4282351
Call me!
Skąd: Lublin ^^
Zarejestrowany: 2008-12-10
Posty: 282
WWW

Re: Elfen Lied czyli Świat Diclonisuów

Cudowne anime właśnie skończyłem oglądać pod koniec aż uroniłem łezkę, ma tą głębie, wciąga tylko jak dla mnie nieco za dużo tej krwi jest Minusem jest ilość odcinków fajnie byłoby gdyby pod koniec Lucy wróciła do tego zajazdu. To anime polecam każdemu.

Offline

#4 2009-12-04 19:16:42

zabuza.com

https://i.ibb.co/RzzDwDt/bluevp1.png                              SSJBlue.p.2

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 172

Re: Elfen Lied czyli Świat Diclonisuów

Wyczes ANIME serdecznie polecam lecz osobą o dobrych nerwach bardzo wzruszające


http://swg.zgames.pl/sy.php?id=1

Offline

#5 2014-03-20 17:03:56

 Konradro

https://i.ibb.co/cbc4d3D/rosy-gold.png                              SSJRosy

7092690
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2008-06-28
Posty: 132
Punktów :   

Re: Elfen Lied czyli Świat Diclonisuów

Minato nie robił tego tematu ?


Jak ci pomogłem to też pomóż daj +

Offline

  • Index
  •  » Anime
  •  » Elfen Lied czyli Świat Diclonisuów

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora