Baza postaci MugenArchive

  • Polecamy stronę mugenarchive. Jest to największy zbiór postaci do mugena ze wszystkich anime. Baza cały czas aktualizowana. Pobierz swoich ulubionych bohaterów i dziel się opiniami na naszym forum. Bądź częścią społeczności
    Baza postaci
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witaj na pradawnym forum , które w czasach starożytnych tętniło życiem. Dzisiaj inna epoka, fora internetowe nie mają już takiej popularności, ale mimo to zajrzyj do nas , napisz posta lub na chacie od czasu do czasu. Zagraj w mugena z postaciami ze swojego ulubionego anime. Niech pojawi się nuta nostalgii. Stary Leśniczy wciąż tutaj mieszka :)

Arturia-Pendragon-95017-thumb Edward-Elric-Fix-AI-30783-thumb Gintoki-39783-thumb Goku-MUI-92988-thumb Goku-SSB-22899-thumb Gon-17939-thumb Ichigo-Final-39597-thumb Inuyasha-Diogo-76243-thumb Ippo-42350-thumb jotaro-spr-4-E30-thumb Kenshin-33694-thumb n-Lkn-thumb Natsu-73764-thumb Saitama-78668-thumb Seiya-43859-thumb SM-Luffy-TS-45684-thumb Tanjiro-31403-thumb Toriko-by-Trafalgar-Lawzz-19895-thumb


  • Index
  •  » Różności
  •  » Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

#31 2009-06-02 23:20:42

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Heh to smieszne. Nikt mi nie wmowi ze ja (pomijajacy wszystkie polskie znaki i w wiekszosci takze interpunkcje) mam dysortografie badz dyslekcje Po prostu wynika to takze z tego ze najzwyczajniej w swiecie nie mam ochoty przy kazdym wyrazie trzymac alt i wpisywac jakas litere, tak samo jak nie mam ochoty przy kazdym : lecz, ale, a, albo wpisywac przecinka ^^ To wynika z mojego lenistwa, a nie niewiedzy ;] Nie mam czegos takiego w glowie jak slownik T9 wiec nie mam ochoty przy kazdej literce zastrzymywac sie i ja poprawiac tak zeby wygladalo to estetycznie. Nie oszukujmy sie, nie zalezy mi na estetyce. Zalezy mi tylko i wylacznie na tym by kazdy mogl mnie zrozumiec i praktycznie przez caly ten czas kiedy pomijalem polskie znaki nie czulem by bylo inaczej. Ciekaw jestem czy kazdemu z was chce sie piszac z kims np. na gg, chacie, IRC'u przy kazdym koncu zdania wpisywac kropke, znak zapytania czy wykrzyknik Jakos nie zauwazylem zeby kazdy na naszym chat box'ie wpisywal kropke No ludzie... :] Zakonczenie zdania czesto stanowia nie tylko znaki interpunkcyjne, ale takze emotki i zaloze sie ze to one sa najczesciej wykorzystywane przez was, wybitnych nauczycieli ortografii i interpunkcji do zakonczenia zdania. Forum dyskusyjne to nie pisanie wiersza tylko wyrazanie swoich pogladow na dany temat. Dziekuje, pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez V4S1R (2009-06-02 23:22:44)

Offline

#32 2009-06-03 15:50:05

 Alex

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

11772703
Skąd: ważniejsze dokąd
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 1324
WWW

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Nikt mi nie wmowi ze ja (pomijajacy wszystkie polskie znaki i w wiekszosci takze interpunkcje) mam dysortografie badz dyslekcje

A ktoś próbuje?

Po prostu wynika to takze z tego ze najzwyczajniej w swiecie nie mam ochoty przy kazdym wyrazie trzymac alt i wpisywac jakas litere, tak samo jak nie mam ochoty przy kazdym : lecz, ale, a, albo wpisywac przecinka ^^

Cóż, stawianie przecinków i polskich znaków jest naprawdę strasznie męczące i czasochłonne, nieprawdaż? Przecież wciśniecie "Alt'a" przy pisaniu jest niesamowicie trudne i wymaga wiele pracy i czasu, więc lepiej dać sobie spokój.

To wynika z mojego lenistwa, a nie niewiedzy

Nikt nie będzie wnikał czy to z lenistwa, czy z niewiedzy. To wygląda tak, jakbyś nie umiał poprawnie pisać i już. Równie dobrze mogę powiedzieć, że "żułty" napisałam prze "u" z lenistwa, bo nie chciało mi się przesunąć pala o dwie literki w prawo albo "poprostu" razem, bo wciśnięcie spacji było z męczące i jakoś mi się nie chciało...

Nie oszukujmy sie, nie zalezy mi na estetyce.

Estetyce? Chyba raczej na poprawności językowej...

Zalezy mi tylko i wylacznie na tym by kazdy mogl mnie zrozumiec

Poprawnie zastosowana interpunkcja, ortografia znacznie ułatwiają rozumienie tekstu.

Ciekaw jestem czy kazdemu z was chce sie piszac z kims np. na gg, chacie, IRC'u przy kazdym koncu zdania wpisywac kropke, znak zapytania czy wykrzyknik  Jakos nie zauwazylem zeby kazdy na naszym chat box'ie wpisywal kropke

Korzystanie z komunikatorów znacznie różni się od pisania na forum. Tam raczej chodzi o w miarę szybką reakcję, odpowiedź, a na forum nikt Cię nie goni, nie ma jakiegoś limitu czasu. Kiedy chcę podkreślić zdanie "!" albo zdać pytania, to zazwyczaj (właściwie to zawsze) dodaję na końcu ten "!" bądź "?". Co do kropki z tym bywa różnie, ale na gg zazwyczaj jedna wysłana wiadomość do jedno zdanie i kropka jest właściwie zbędna. W postach wygląda to inaczej, bo Nie piszesz jednego zdania, tylko zazwyczaj jest ich kilka i trzeba jakoś oddzielić jedno od drugiego.

Forum dyskusyjne to nie pisanie wiersza tylko wyrazanie swoich pogladow na dany temat.

I co z tego? Wyrażając swoje poglądy w necie używasz słowa pisanego, więc chyba warto, a nawet należy posługiwać się nim poprawnie.


Odnośnie pomysłu wycofania z użytku "ch", "rz" itp., ogólnie ro byłoby o wiele wygodne i łatwe rozwiązanie. Nam w takim wypadku trudno byłoby się dostosować... Ale jak już ktoś napisał, dla dzieci, które szłyby do szkoły i rozpoczynały edukacje to nie stanowiłoby żadnego problemu i byłoby ogromnym ułatwieniem. Pomysł ten pewnie i tak nie przejdzie, ale osobiście podobne zmiany powinny być wprowadzone dużo wcześniej. Jak widać wiele osób miało, ma i zapewne będzie mieć problemy z ortografią, więc czemu jej nie ułatwić? Bodaj w Szwecji przeprowadzono podobną reformę i teraz już wszystko jest cacy.

Offline

#33 2009-06-03 21:17:43

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Widac ze twoje wypowiedzi az ociekaja ironia i sa przesycone sarkazmem. To do czegos prowadzi? Nie sadze. Powiem tak, nauczylem sie tak pisac i zaloze sie ze piszac czesto na chatach i spedzajac sporo czasu na pisaniu z kolegami na gg wielu by sie przyzwyczailo do takiego pisania. Tak jak mowilem wczesniej nie odczuwalem przez bardzo dlugi czas by ktos mial problemy ze zrozumieniem tego co napisalem. Widac jestes pierwsza osoba, ktora ma tutaj problemy ze wzrokiem o.0 Gz. Mowisz na forum nikt cie nie pogania i ze mozesz spokojnie napisac to co myslisz. No faktycznie zakladajac ze kazdy ma tyle czasu by napisac cos malo wyczerpujacego w czasie porownywalnym do napisania czegos o 2x dluzszego bez uzywania polskich znakow, tym samym zachowujac tresc zdania jego zrozumialosc. A to porownanie ze z lenistwa ludzie celowo popelniaja bledy w zdaniach jest smieszne. Zastanow sie co ile setnych sekundy przechodzisz do nacisniecia nastepnego klawisza? Ja pisze ok 4 - 5 liter na sec. wiec praktycznie nie robi mi to zbytniej roznicy czy jakas litera bedzie po drugiej stronie klawiatury (od tego mam 2 reke zeby moc z niej korzystac). Mowisz o poprawnosci jezykowej i sposobie postrzegania mojego pismiennictwa. No faktycznie, jestem tak przejety opinia 13 - 14 letnich userow, ktorych polaczyla "milosc" do mangi i anime Naruto, ze az normalnie nie moge usiedziec przed komputerem. O jezu zlinczuja mnie bo nie napisalem kropki d-.-b Strashne! Naprawde sadzisz ze zalezy mi na tym jak postrzegaja mnie i moje pismo inni? N/C. Zycze milej odpowiedzi. Mnie zajela ona ok 5min, a ty bedziesz rozmyslal jak napisac ja w 15... Good luck!

Offline

#34 2009-06-03 23:43:16

 Minato

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

1508615
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 2140

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

mam nadzieję że pojedziesz mu Alex XD
(chciałbym to zobaczyć ^^ bitwa intelektualna XD kto kobo pokona??)
A co do tego co V4S1R napisałeś
Nie wierze Ci, że napisałeś ta wypowiedź w 5 min
udowodnię to w 2 argumenty: XD
1. pisząc taka wypowiedź musiałbyś się zastanawiać przy niektórych zdaniach, żeby odpowiednio odpowiedzieć.
Nie wierze Ci żebyś miał już obryty esej na napisanie go z "pamięci" w 5 min.
2. nie zależy ci na opinii 13-14 latków XD Czyli jesteś z tego przedziału wiekowego
Ponieważ gdybyś był starszy to, nie pisałbyś tego że Ci na tym nie zależy i wisi Ci to. Tylko naprawdę miałbyś wyrąbane na to co dzieciaki o tobie myślą i nie pisałbyś o tym XD
Czyli jeżeli nie jesteś starszy, tzn. jesteś z przedziału 13-14lat (lub mniej w co wierzę) to nie byłbyś w stanie napisać tego postu w 5min!! Nawet jeżeli byś siedział przed kompem i chatował czy cokolwiek byś tam robił przez 5h/dobę przez 5 lat (na co nie pozwala Ci twój przedział wiekowy zmuszający chodzić ci do szkoły ^^) nie byłbyś taki dobry aby to w tak krótkim czasie napisać XD
A jestem od Ciebie starszy na pewno i nie napisałbym takiego czegoś w 5 min z powodu (patrz punkt 1)

A więc masz rację co do Alex, że jeżeli nie masz czasu to możesz pisać bez polskich znaków. Lecz nie zwalnia Cie to z poprawnej interpunkcji!. Ponieważ polskie znaki wymagają 2 klawiszy a interpunkcja niee XD
Wiec jak się wypowiadasz nawet na chatach to wypada żebyś stawiał przecinki kropki i "!" oraz "?"
A jeżeli jesteś tak dobry jak mówisz to i tak nie sprawi ci to problemu w pisaniu na klawiaturze
Ja staram się zawsze pisać poprawnie I nie będę się chwalił ile piszę na minutę XD
Mogę ci powiedzieć ze pisząc ten post zmieściłem się w 13min (przy czym biorę pod uwagę fakt ze zastanawiałem się co napisać )

Ostatnio edytowany przez Minato (2009-06-03 23:48:36)


http://img200.imageshack.us/img200/3530/sygna1.jpg
Rzuć GIMP'a przejdź na PS'a!!

Offline

#35 2009-06-04 15:58:02

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Minato napisał:

mam nadzieję że pojedziesz mu Alex XD
(chciałbym to zobaczyć ^^ bitwa intelektualna XD kto kobo pokona??)
A co do tego co V4S1R napisałeś
Nie wierze Ci, że napisałeś ta wypowiedź w 5 min
udowodnię to w 2 argumenty: XD
1. pisząc taka wypowiedź musiałbyś się zastanawiać przy niektórych zdaniach, żeby odpowiednio odpowiedzieć.
Nie wierze Ci żebyś miał już obryty esej na napisanie go z "pamięci" w 5 min.
2. nie zależy ci na opinii 13-14 latków XD Czyli jesteś z tego przedziału wiekowego
Ponieważ gdybyś był starszy to, nie pisałbyś tego że Ci na tym nie zależy i wisi Ci to. Tylko naprawdę miałbyś wyrąbane na to co dzieciaki o tobie myślą i nie pisałbyś o tym XD
Czyli jeżeli nie jesteś starszy, tzn. jesteś z przedziału 13-14lat (lub mniej w co wierzę) to nie byłbyś w stanie napisać tego postu w 5min!! Nawet jeżeli byś siedział przed kompem i chatował czy cokolwiek byś tam robił przez 5h/dobę przez 5 lat (na co nie pozwala Ci twój przedział wiekowy zmuszający chodzić ci do szkoły ^^) nie byłbyś taki dobry aby to w tak krótkim czasie napisać XD
A jestem od Ciebie starszy na pewno i nie napisałbym takiego czegoś w 5 min z powodu (patrz punkt 1)

A więc masz rację co do Alex, że jeżeli nie masz czasu to możesz pisać bez polskich znaków. Lecz nie zwalnia Cie to z poprawnej interpunkcji!. Ponieważ polskie znaki wymagają 2 klawiszy a interpunkcja niee XD
Wiec jak się wypowiadasz nawet na chatach to wypada żebyś stawiał przecinki kropki i "!" oraz "?"
A jeżeli jesteś tak dobry jak mówisz to i tak nie sprawi ci to problemu w pisaniu na klawiaturze
Ja staram się zawsze pisać poprawnie I nie będę się chwalił ile piszę na minutę XD
Mogę ci powiedzieć ze pisząc ten post zmieściłem się w 13min (przy czym biorę pod uwagę fakt ze zastanawiałem się co napisać )

minato wierz mi lub nie post ulozylem w plus, minus 5min. Nawet siostra siedzaca obok mnie ogladajaca ycd znacznie mnie popedzala... Dla mnie nie sprawia mi tyle trudnosci napisanie czegos podobnie rozbudowanego. Tak samo piszac ten post, takze nie czuje aby brakowalo mi jezyka w gebie. Hmm, jestes ode mnie starszy tak? I tak swietnie znasz ortografie? Czytalem wiele twoich wypowiedzi i wyobraz sobie, ze widzialem iz takze robisz kupe bledow (jesli chcesz moge nawet znalesc kilka twoich postow i przykleic ci na PW). Osobiscie mam 16 lat i od ok 3 jestem przyzwyczajony do takiego pisania. Lecz gdybym pisal list oficjalny, podanie o prace, email to napewno zachowalbym uwage i pisal i przecinki jak i polskie znaki. Jednak na forum nie odczuwam takiej potrzeby, poniewaz kazdy mnie rozumie (tak sadze, nie liczac kilku przypadkow), a naprawde nie mam zamiaru siedziec 30 minut nad pisaniem jakiegos "gniota" tylko po to by komus cos udowodnic. Boshe... Ten post takze pisalem 5 min, jako ze ujrzalem twoja odpowiedz o 15 : 58, przeczytalem o 16 : 01 i udzielilem odpowiedzi o 16 : 05 - 06. Dziekuje i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez V4S1R (2009-12-31 13:04:10)

Offline

#36 2009-06-04 19:35:03

 Lolek

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

6987820
Skąd: Europa
Zarejestrowany: 2008-06-13
Posty: 968
WWW

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

<cytat całej strony>

Ah, emotki to ci się chce wpisywać, a polskie znaki i interpunkcję to już nie? Leniwy nie jesteś, bo gdybyś był to byś tylu emotek nie stawiał. Ja to jestem przewrażliwiony na punkcie polskiego("Kocham" ortografię i interpunkcję, xD)  i denerwuje mnie to, że nie wstawiasz znaków interpunkcyjnych, bo żeby przeczytać twoje posty straciłem o "wiele dużo więcej" czasu, niż na czytaniu postów Alex. Przy czytaniu twoich postów np. musiałem myśleć parę sekund, czy to "z", to ma być "ż" czy "ź" oraz musiałem powstawiać sobie przecinki, aby zrozumieć sens zdania. Uzbierało się to na tyle, że twoje posty czytam "2 minuty" dłużej, niż posty Alex.

Wierz mi, od 4 lat korzystam z internetu i gg, i zawsze piszę z poprawną ortografią, interpunkcją orz literami polskimi.

Zamiast emotek zacznij pisać tak jak się powinno i wszystko będzie ok!

A co do tej reformy o zniesieniu ortografii, to powiem tylko tyle: ŻAL!


http://i43.tinypic.com/v6rk8o.jpghttp://i44.tinypic.com/2805nco.jpg

Offline

#37 2009-06-04 19:41:03

 Alex

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

11772703
Skąd: ważniejsze dokąd
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 1324
WWW

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Widac ze twoje wypowiedzi az ociekaja ironia i sa przesycone sarkazmem.

W końcu ironia królową wypowiedzi ^^ A sarkazm "to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji"

nie odczuwalem przez bardzo dlugi czas by ktos mial problemy ze zrozumieniem tego co napisalem. Widac jestes pierwsza osoba, ktora ma tutaj problemy ze wzrokiem o.0 Gz

Widzę, że to Ty masz problem i do duży problem, bowiem nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam, że mam problemy ze zrozumieniem Twoich postów, tylko po prostu myślę, że szybciej bym je zrozumiała, gdybyś pisał poprawnie.

No faktycznie zakladajac ze kazdy ma tyle czasu by napisac cos malo wyczerpujacego w czasie porownywalnym do napisania czegos o 2x dluzszego bez uzywania polskich znakow

Czyli według Ciebie tracę 2 razy więcej czasu na napisanie posta używając polskich znaków. Osobiście jakoś tego nie odczuwam. Poza tym nikt nie każe Ci pisać powalająco długich postów. Ważna jest jakoś, a nie ilość.

Zastanow sie co ile setnych sekundy przechodzisz do nacisniecia nastepnego klawisza? Ja pisze ok 4 - 5 liter na sec. wiec praktycznie nie robi mi to zbytniej roznicy czy jakas litera bedzie po drugiej stronie klawiatury (od tego mam 2 reke zeby moc z niej korzystac).

No właśnie, więc jaki problem stanowi pisanie polskich znaków, kropek, pytajników czy przecinków?

No faktycznie, jestem tak przejety opinia 13 - 14 letnich userow, ktorych polaczyla "milosc" do mangi i anime Naruto, ze az normalnie nie moge usiedziec przed komputerem.

Hmm... Nie interesuje Cię opinia tylko 13-14-latków czy starszych userów też? Pytam, bo mnie to po prostu ciekawi xD (gwoli ścisłości nie mieszczę się w tym przedziale).

Naprawde sadzisz ze zalezy mi na tym jak postrzegaja mnie i moje pismo inni?

Nie wiem czy Ci zależy, czy nie. Ja osobiście wolę, jak postrzegają mnie dobrze ;]

Zycze milej odpowiedzi.

Dziękuję

Mnie zajela ona ok 5min, a ty bedziesz rozmyslal jak napisac ja w 15... Good luck!

Gratuluję, ale ja nie biorę udziału w jakimś wyścigu na szybkość pisania postów. Dodam jeszcze, że tego pisałam jakieś pół godziny, w międzyczasie zjadła loda, przeczytałam sobie papilota i obejrzałam serial w TV.

naprawde nie mam zamiaru siedziec 30 minut nad pisaniem jakiegos "gniota" tylko po to by komus cos udowodnic

Nikt Ci nie każe siedzieć pół godziny na postem. I nie łapię, co masz na myśli z tym udowadnianiem.

Ostatnio edytowany przez Alex (2009-06-04 19:43:38)

Offline

#38 2009-06-04 20:02:36

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Alex napisał:

Widzę, że to Ty masz problem i do duży problem, bowiem nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam, że mam problemy ze zrozumieniem Twoich postów, tylko po prostu myślę, że szybciej bym je zrozumiała, gdybyś pisał poprawnie.

moze nie powiedziales tego wprost ale patrac na twoje wczesniejsze wypowiedzi wlasnie to miales na mysli.

Alex napisał:

Widzę, że to Ty masz problem i do duży problem, bowiem nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam, że mam problemy ze zrozumieniem Twoich postów, tylko po prostu myślę, że szybciej bym je zrozumiała, gdybyś pisał poprawnie.

ano wlasnie nie. Piszac na klawiaturze przechodze do nastepnej litery wlasnie tak szybko dzieki korzystaniu z 2 rak. Wtedy moge wychwycic kazdy klawisz na klawiaturze nawet jesli jest po drugiej stronie. Uzywajac polskich znakow, jedna reka przytrzymuje alt, a druga wpisuje litere, czyli defakto zajmuje mi to wiecej czasu, bo pozostaje mi juz tylko 1 reka

Alex napisał:

Hmm... Nie interesuje Cię opinia tylko 13-14-latków czy starszych userów też? Pytam, bo mnie to po prostu ciekawi xD (gwoli ścisłości nie mieszczę się w tym przedziale).

Twoja opinia i opinia innych starszych userow takze mnie nie interesuje. Dla mnie mozesz byc w podeszlym wieku i nie bedzie mi to robic roznicy. Powiedzialem tak dlatego, ze na tym forum najwieksza populacje maja wlasnie userzy 13 - 14-letni.

Alex napisał:

Nie wiem czy Ci zależy, czy nie. Ja osobiście wolę, jak postrzegają mnie dobrze ;]

To bedzie jak w mandze. Ty bedziesz dobrym bohaterem, ratujacym ortografie i interpunkcje, a ja tym zlym, niszczacym cale piekno i barwe polskiego jezyka

Alex napisał:

Gratuluję, ale ja nie biorę udziału w jakimś wyścigu na szybkość pisania postów. Dodam jeszcze, że tego pisałam jakieś pół godziny, w międzyczasie zjadła loda, przeczytałam sobie papilota i obejrzałam serial w TV.

I chwala Ci za to Nikt ci nie kaze brac udzialu w wyscigu. Po prostu tu chodzi o czas, ktory jest dla mnie w miare cenny. Zamiast siedziec i odpisywac na kazda odpowiedz, uzywajac polskich znakow, przecinkow, kropek itp. przekazuje tresc, a reszte czasu poswiecam no cos innego np. zjedzenie obiadu.

Alex napisał:

Nikt Ci nie każe siedzieć pół godziny na postem. I nie łapię, co masz na myśli z tym udowadnianiem.

chodzilo mi o to, ze ja takze moge pisac z polskimi znakami i tym samym zachowac interpunkcje, tyle ze jak mowilem wczesniej, zalezy mi na czasie i nie mam zamiaru zwracac uwagi na to ze gdzies nie postawilem kropki czy nie dopisalem ś, ą, ę, ł itd. Wtedy dodatkowo trace czas na to by przeczytac post od poczatku do konca i poprawic wszystkie bledy jakie popelnilem. Pomijajac polskie znaki i w wiekszosci interpunkcje (bo nie pomijam jej calkowicie), nie mam takiego problemu, chociaz i tak zawsze czytam posta po to m.in, zeby sprawdzic czy nie weszla mi jakas literowka lub cos. Coz, to by bylo na tyle. Mam nadzieje, ze wyjasnilismy sobie to i owo :]

Offline

#39 2009-06-04 20:07:20

plllizzz

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

Zarejestrowany: 2007-12-01
Posty: 1851

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Ja powiem tylko, że odpowiednio stosowana ortografia i interpunkcja, może i spowalnia proces twórczy ale i pozwala się zastanowić nad tym co piszę... to rada dla Ciebie, Vasir (napisze tak, bo z lenistwa nie chce mi się pisać twojego nicka dokładnie)

poza tym: krótkie, treściwe posty ;]

Offline

#40 2009-06-04 21:15:38

 Minato

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

1508615
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 2140

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Minato napisał:

2. nie zależy ci na opinii 13-14 latków XD Czyli jesteś z tego przedziału wiekowego
Ponieważ gdybyś był starszy to, nie pisałbyś tego że Ci na tym nie zależy i wisi Ci to. Tylko naprawdę miałbyś wyrąbane na to co dzieciaki o tobie myślą i nie pisałbyś o tym XD

A jeżeli jesteś tak dobry jak mówisz to i tak nie sprawi ci to problemu w pisaniu na klawiaturze

czerwone XD
Jeżeli jesteś tym 16-to latkiem to na prawdę nie musiałeś tego pisać. Ale to nie zwalnia Ciebie z poprawnej pisowni! Niedługo będziesz dorosły
(jak skończysz 18), a to już imo powinno Ciebie mobilizować do tego, żeby jako tako reprezentować swoją wypowiedź.
Ludzie będa brali Ciebie wtedy bardziej poważnie ^^

niebieskie
Na prawdę jeżeli jesteś takim mistrzem klawiatury i korzystasz z 2 rak to nie sprawi Ci to większego problemu w napisaniu posta z wykorzystaniem polskich znaków Po prostu napiszesz posta 5min i 10s
Nikt Cię na prawdę nie goni ^^ A jeżeli nie masz czasu na pisanie postów to pisz krótkie  XD

V4S1R napisał:

Hmm, jestes ode mnie starszy tak? I tak swietnie znasz ortografie? Czytalem wiele twoich wypowiedzi i wyobraz sobie, ze widzialem iz takze robisz kupe bledow (jesli chcesz moge nawet znalesc kilka twoich postow i przykleic ci na PW)

Cóż powiem ci jedno ^^
Ja na prawdę nie mam za dużo wolnego czasu
A te wszystkie moje "byki" to po prostu głównie literówki ^^
no może znajdą się gdzieś jakieś orty i inty, ale to tylko dla tego, że nie sprawdzam moich wypowiedzi gruntownie XD

Ostatnio edytowany przez Minato (2009-06-04 21:24:08)


http://img200.imageshack.us/img200/3530/sygna1.jpg
Rzuć GIMP'a przejdź na PS'a!!

Offline

#41 2009-06-04 21:59:22

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Minato napisał:

Minato napisał:

2. nie zależy ci na opinii 13-14 latków XD Czyli jesteś z tego przedziału wiekowego
Ponieważ gdybyś był starszy to, nie pisałbyś tego że Ci na tym nie zależy i wisi Ci to. Tylko naprawdę miałbyś wyrąbane na to co dzieciaki o tobie myślą i nie pisałbyś o tym XD

A jeżeli jesteś tak dobry jak mówisz to i tak nie sprawi ci to problemu w pisaniu na klawiaturze

czerwone XD
Jeżeli jesteś tym 16-to latkiem to na prawdę nie musiałeś tego pisać. Ale to nie zwalnia Ciebie z poprawnej pisowni! Niedługo będziesz dorosły
(jak skończysz 18), a to już imo powinno Ciebie mobilizować do tego, żeby jako tako reprezentować swoją wypowiedź.
Ludzie będa brali Ciebie wtedy bardziej poważnie ^^


niebieskie
Na prawdę jeżeli jesteś takim mistrzem klawiatury i korzystasz z 2 rak to nie sprawi Ci to większego problemu w napisaniu posta z wykorzystaniem polskich znaków Po prostu napiszesz posta 5min i 10s
Nikt Cię na prawdę nie goni ^^ A jeżeli nie masz czasu na pisanie postów to pisz krótkie  XD

V4S1R napisał:

Hmm, jestes ode mnie starszy tak? I tak swietnie znasz ortografie? Czytalem wiele twoich wypowiedzi i wyobraz sobie, ze widzialem iz takze robisz kupe bledow (jesli chcesz moge nawet znalesc kilka twoich postow i przykleic ci na PW)

Cóż powiem ci jedno ^^
Ja na prawdę nie mam za dużo wolnego czasu
A te wszystkie moje "byki" to po prostu głównie literówki ^^
no może znajdą się gdzieś jakieś orty i inty, ale to tylko dla tego, że nie sprawdzam moich wypowiedzi gruntownie XD

Hah, sadzisz ze skoro mam 16 lat nie moge powiedziec co mysle o 14-letnich gnojkach? Myslisz ze nie irytuje mnie gdyby taki 14-letni kozak uwazal sie za bog wie kogo i wywyzszal sie nade mnie. To tak jakby ktos mi nawrzucal i powiedzial ze mi wpier****. Juz ci mowilem ze naprawde nie interesuje mnie w jaki sposob postrzegacie mnie i moja pisownie. Dla was moge byc 10-letnim dzieckiem nie umiejacym pisac. Naprawde zwisa mi wasze zdanie, skoro jak wczesniej mowilem sklada sie z opini 13 - 14 latkow. Sam to nawet potwierdziles :] Dodatkowo niestety na laptopie jestem pozbawiony mozliwosci uzywania wszystkich polskich znakow (m.in nie moge uzywac "ci"), poniewaz laptop zostal kupiony w Stanach. Z reszta nie mam pojecia co was moze az tak razic. Znam interpunkcje i ortografie, a to ze piszac dosyc duzy tekst zapomne wstawic przecinka tu i tam jest az tak razace? Ta kropeczka nad z, jezyczek nad a jest az tak wazny? Czy naprawde az taka trudnosc wam sprawia domyslenie sie z kontekstu co oznacza jakies slowo? No ludzie, badzmy powazni. Gdybym napisal "isc" to kazdy kto czyta tego posta na glos przeczytalby to fonetycznie? Nie sadze. Zatem pytam sie w czym problem? Nie mozecie mnie zrozumiec? Czy zdanie straci sens gdy nie wstawie tu i tam przecinka? Przeciez czytajac zdanie nie mowisz : "Bartek poszedl do sklepu *przecinek* poniewaz musial kupic pieczywo".

Offline

#42 2009-06-04 22:10:25

plllizzz

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

Zarejestrowany: 2007-12-01
Posty: 1851

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Chryste, jak na kogoś kto ma mało czasu, strasznie dużo gadasz...

Offline

#43 2009-06-04 22:16:10

 V4S1R

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

666 - to takie zue!
Skąd: wziąć kasę na piwo?
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 376

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

plllizzz napisał:

Chryste, jak na kogoś kto ma mało czasu, strasznie dużo gadasz...

gdzie napisalem, ze mam malo czasu?

Offline

#44 2009-06-04 22:19:37

plllizzz

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

Zarejestrowany: 2007-12-01
Posty: 1851

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

No, napisałeś, że go bardzo cenisz.

Cenimy to, czego mamy mało i czego nie możemy odzyskać. Ja mam dużo czasu i uważam, ze mogę go nawet marnować na takie bezcelowe dyskusje.

Offline

#45 2009-06-04 22:28:31

 Alex

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

11772703
Skąd: ważniejsze dokąd
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 1324
WWW

Re: Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Czy naprawde az taka trudnosc wam sprawia domyslenie sie z kontekstu co oznacza jakies slowo?

No właśnie o to biega, że powinieneś pisać tak, żebyśmy się nie musieli niczego domyślać. Czemu niby mam się "domyślać" co napisałeś? Ty nie musisz się "domyślać", kiedy czytasz np. moje posty.

Czy zdanie straci sens gdy nie wstawie tu i tam przecinka?

W niektórych przypadkach może zmienić sens.

Przeciez czytajac zdanie nie mowisz : "Bartek poszedl do sklepu *przecinek* poniewaz musial kupic pieczywo".

Nie, bo wymawiając te zdanie odpowiednio je intonujesz itp. i jest zrozumiałe. I akurat przed "ale", "ponieważ", "żeby", jeśli przecinka nie ma samo go sobie wstawię, gorzej jak nie ma jakichś takich charakterystycznych spójników, a Ty nie postawisz przecinka w odpowiednim miejscu. Wtedy mogę inaczej zrozumieć bądź w ogóle nie zrozumieć Twojej wypowiedzi.

Naprawde zwisa mi wasze zdanie

Serio wszystko Ci jedno jak Cię traktują? Nie zależy Ci na np. szacunku innych?

Gdybym napisal "isc" to kazdy kto czyta tego posta na glos przeczytalby to fonetycznie?

Uwierz, niektóre słowa naprawdę sprawiaj problem. Może nie dla Ciebie, bo sam je na pisałeś i wiesz co ma tam być, ale dla tych co czytaj to nie zawsze jest takie łatwe.

Offline

  • Index
  •  » Różności
  •  » Ortografia - Zwracać Uwagę Na Poprawną Pisownie Czy Nie ?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora