Baza postaci MugenArchive

  • Polecamy stronę mugenarchive. Jest to największy zbiór postaci do mugena ze wszystkich anime. Baza cały czas aktualizowana. Pobierz swoich ulubionych bohaterów i dziel się opiniami na naszym forum. Bądź częścią społeczności
    Baza postaci

Ogłoszenie

Witaj na pradawnym forum , które w czasach starożytnych tętniło życiem. Dzisiaj inna epoka, fora internetowe nie mają już takiej popularności, ale mimo to zajrzyj do nas , napisz posta lub na chacie od czasu do czasu. Zagraj w mugena z postaciami ze swojego ulubionego anime. Niech pojawi się nuta nostalgii. Stary Leśniczy wciąż tutaj mieszka :)

Arturia-Pendragon-95017-thumb Edward-Elric-Fix-AI-30783-thumb Gintoki-39783-thumb Goku-MUI-92988-thumb Goku-SSB-22899-thumb Gon-17939-thumb Ichigo-Final-39597-thumb Inuyasha-Diogo-76243-thumb Ippo-42350-thumb jotaro-spr-4-E30-thumb Kenshin-33694-thumb n-Lkn-thumb Natsu-73764-thumb Saitama-78668-thumb Seiya-43859-thumb SM-Luffy-TS-45684-thumb Tanjiro-31403-thumb Toriko-by-Trafalgar-Lawzz-19895-thumb


#16 2009-04-02 21:15:16

 animefan

https://i.ibb.co/f0BHV9B/ultraaura.png                              UltraInstynkt

Zarejestrowany: 2009-03-24
Posty: 182

Re: Ortografia

To że piszesz z błendami to nie znaczy że jesteś idiotom, i to akurat nie prawda że nie ma czegoś takiego jak dyslekcja
bo mam paru kolegów w klasie którzy jom majom, zresztą sam czasem robie błędy i nawet na to niezwracam uwagi


http://img128.imageshack.us/img128/6681/mati28e19jr4.png

Offline

 

#17 2009-04-02 21:47:48

Szafran

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 1178

Re: Ortografia

Hmm...
Przyglądam się, i przyglądam i myślę - ja mam się tu nie wypowiedzieć?
Ortografia - To coś co kreuje nas w necie. Nie śmiejcie się, mówie poważnie. Możemy mówić - Naprawdę bardzo lubię teletubisie. Są życzliwe i przyjacielskie. (I homoseksualne, ale pomińmy to )
Nie ważne jakie mielibyśmy zdanie, za ortografię ludzie nas doceniają, nawet nieświadomie. Nawet jeżeli ktoś ma rację, a pisze z "błendami" to będzie dyskryminowany na starcie...

Za przykład można by wziąść nasze forum - Przychodzi ktoś na Chatbox - "siema hcem postacie, ale na animemmuhen nie ma wrzystkih bo saksowali"
Dostanie to czego chce? Być może, gdy będzie ktoś pokroju jego myślenia, i zlituje się nad nim. Ale na jako taką... "pozycję" na forum nie ma już szans.

Twoja sprawa jak piszesz, jednak ludzie (np. tacy jak ja) mają fioła na punkcie ortografii, i jak widzą "dyslektyka" (a co to?) to im oczy wypala.

Zresztą ja ludzi tłumaczących się dysleksją traktuję jak ludzi chorych psychicznie. Tak. Niezdolni do wykucia (tak jak matmy, czy geografii) kilku regułek ortografii?
NAUCZYĆ SIĘ! Tylko wykuć... nie wiem, macie problem z pamięcią, czy jak? Co się odmienia, na co, "g" na "ż", "r" na "rz"... Tak jak mówiłem - jesteś naprawdę niezdolny się tego nauczyć - jesteś chory psychicznie, albo jesteś taaakim leniem, że siedzisz w podstawówce w wieku 15 lat.

Chciałbym być dyslektykiem by zobaczyć na własne oczy, jak to jest nie móc nauczyć się czegoś.

Nie wiem... Czemu nie ma "dysukładańców" którzy mają problemy z układami współrzędnych?
Czemu nie ma "dysdatów" którzy mają problem z zapamiętywaniem dać?
Tak beznadziejnie kalać nasz, ojczysty, piękny język?

Bo się wam nie chce?

---

Podsumowując - człowieka dysortografa nie traktuję normalnie. Dla mnie to - jak każdy inny - psychol z wadą genetyczną mózgu. Nie można tłumaczyć się czymś co nie istnieje.

Do tego zauważyłem 2 rodzaje wypowiedzi w tym wątku -

1.Ja uwarzam że powinna być dysortografia dopószczona bo niekturzy jom majom i jest kiepsko.

A drudzy...

2.Dysortografia nie powinna istnieć. Jak ktoś chce, to niech se ściągnie Firefoxa.

Jak zwyklę pozostanę neutralny -

Dysortografi - marsz po słowniki/do podstawówki wkuwać regułki.
Maniacy - Odpuśćcie. Jesteście szansą dla tego narodu, i tego języka, a tych co tu nie pasują, wyniesie w końcu na emigrację, i tak będzie dobrze.


Jeszcze jedno, bo nie mogłem wytrzymać -

animefan napisał:

To że piszesz z błendami to nie znaczy że jesteś idiotom, i to akurat nie prawda że nie ma czegoś takiego jak dyslekcja
bo mam paru kolegów w klasie którzy jom majom, zresztą sam czasem robie błędy i nawet na to niezwracam uwagi

No i zostawię to bez komentarza, bo z każdą skomentowaną literą będzie mnie ponosić, aż w końcu przegnę i zacznę nie potrzebnie wyzywać...

Do animefan : To lepiej zacznij zwracać uwagę, bo dziwi mnie to że masz "kolegów" w klasie... ahh... zapomniałem że jesteście tacy sami. A jak z resztą klasy? Dyskryminacja?

Offline

 

#18 2009-04-02 22:16:35

Ahmi

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

iBoom
Zarejestrowany: 2007-08-07
Posty: 395
Punktów :   

Re: Ortografia

animefan napisał:

i to akurat nie prawda że nie ma czegoś takiego jak dyslekcja

Serio? Pierwsze słyszę o "dyslekcji", może mnie oświecisz, wtf is this? o_O Sprawia, że nie możesz chodzić na lekcje? Albo, że nie rozumiesz ich treści? To drugie by było bardziej prawdopodobne.

Żeby uniknąć głupich błędów ortograficznych istnieje Firefox, Word, mózg i wiele innych. W większości zgodzę się z Szafranem, ortografia kreuje ludzi w internecie, bo jest najbardziej widoczną cechą. Osobiście nie potrafię traktować poważnie osoby, która pisze "bylem ó ćoći fsionći tszy kilo źemńakuf ale były zacienszkie fienc fsiołem tylko twa", może i to niesprawiedliwe, ale ze zdaniem takiej osoby też raczej nie będę się liczyć.
Nie zgodzę się za to w tym, że ktoś może być niezdolny do wykucia czegoś... To się nazywa lenistwo albo IQ mniejsze niż 35, innego wyjścia nie widzę...
Ludzie cierpiący na dysortografię moim zdaniem są leniami. Każdy jest w stanie coś zapamiętać, a tym bardziej, jeśli może to sprawdzać tak często, jak chce. Możliwe, że nie rażą ich w oczy błędy. Mnie w wieku 8 lat raziły, mimo że olewałem zasady ortografii, po prostu wiedziałem, jak coś napisać i ze wszystkich dyktand dostawałem maksymalną ilość punktów* (a co, nie można się pochwalić? xD). Wniosek? Osoby dotknięte dysortografią mają po prostu mniejsze zdolności językowe niż ja w wieku 8 lat... -> są mocno opóźnione w rozwoju, załóżmy, że nawet miałem zdolności na poziomie 10-latka. xD


* oprócz jednego, gdzie oprócz napisania tekstu trzeba było jeszcze podkreślić wszystkie 'rz' i podkreśliłem z rozpędu w wyrazie marznąć xD


------------
@Offtop:
Szafran, mylisz homoseksualizm z innymi pojęciami, takimi jak transwestytyzm i cross-dressing. Większość gejów ubiera się normalnie i żyje normalnie i nie nosi żadnych damskich torebek. o_O

Ostatnio edytowany przez Ahmi (2009-04-02 22:16:53)


http://img90.imageshack.us/img90/6787/sygnaturaz.png

Offline

 

#19 2009-04-03 09:00:37

Alvin00555

https://i.ibb.co/4gFC5xZ/ssj5.png                              SSJ5

8619814
Skąd: Poznań-gakure
Zarejestrowany: 2008-10-24
Posty: 227
Punktów :   

Re: Ortografia

Moim zdaniem nikogo nie wolno zmuszać do ściągania firefox lub kopiowania z Worda. To ich sprawa jak chcą pisać, najwyżej się ośmieszą. Ja sam mam problemy z ortografią (nie jestem dyslektą), ale to nie powód, bym cały czas kopiował zdania z Worda (Pan up@ pomyślał o ludziach bez Worda i zakazem ściągania czegokolwiek z neta, nie mówie tutaj o sobie). Założe, że to forum opuściła by połowa osób jeśli, za błędy nagradzano warnem. Ogólnie kto tak szczerze przejmuje się tym jak napiszę, większość ludzi przejmuje się raczej co napisze.Kończąc, nie każdy ma ochote siedzieć nad słownikiem i specialnie wkuwać regułki, by nikt na forum ich nie posądzał.

P.S. Myśle, że Ahmi załorzył tylko ten wątek, by przypodobać się modom

Ostatnio edytowany przez Alvin00555 (2009-04-03 09:02:16)


http://img196.imageshack.us/img196/8572/zaku.png

Offline

 

#20 2009-04-03 10:35:53

Szafran

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 1178

Re: Ortografia

Alvin00555 napisał:

Kończąc, nie każdy ma ochote siedzieć nad słownikiem i specjalnie wkuwać regułki

Tiaa, nie każdy też ma ochotę chodzić do szkoły, więc po co?
Btw. Gdybyście nie wiedzieli - Firefox jest darmowym programem, nie trzeba ściągać od razu Worda...

@Ahmi
Nie, nie pomyliłem, nie tylko odcinek z czerwoną torebką przemawia o tym co sobą prezentują...

@I jeszcze raz Alvin...

"Ogólnie kto tak szczerze przejmuje się tym jak napiszę, większość ludzi przejmuje się raczej co napisze"

Nie ważne jak wykonałem swoją pracę, ważne że wogóle ją wykonałem?

Zamykam ten wątek, bo z "propozycji" zrobiła się dyskusja...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora